Dlaczego warto postawić na rozwój osobisty?
Inwestycja w samego siebie to zawsze dobry pomysł - nigdy nie marnujemy w ten sposób czasu, poznajemy siebie, odkrywamy nowe pola do rozwoju. Początek nowego roku to dobra okazja ku temu, aby spróbować swoich sił w szkoleniach, warsztatach i kursach, a co za tym idzie – być może znaleźć nowe, lepsze zatrudnienie. Coraz więcej osób niepełnosprawnych postaniawia korzystać z ofert wielu fundacji – warto znaleźć tę, która rzeczywiście wspiera niepełnosprawnych w aktywizacji zawodowej i ich rozwoju. Ośmielenie się na zmianę i sięgnięcie po wsparcie fundacji to spory krok na drodze do lepszych zarobków, wykonywania takich obowiązków, które rzeczywiście sprawiają przyjemność oraz poznania nowych, ciekawych ludzi. Dlaczego rozwój osobisty jest tak ważny i jak przekłada się na rozwój zawodowy? Podpowiadamy!
Czym jest rozwój osobisty?
Rozwój osobisty to ciągły progres, poszerzanie swoich kompetencji, stawanie się „lepszą wersją siebie”. I choć tego typu hasła możemy słyszeć z ust najpopularniejszych coachów – rzeczywiście, rozwój osobisty poprawia jakość życia. Nie trzeba rozumieć rozwoju osobistego na płaszczyźnie wyłącznie zawodowej – to także spełnienie rodzinne, miłosne, biznesowe, artystyczne czy duchowe. Czasem warto „zanurzyć się” w naszej wewnętrzne "ja" - aby poznać siebie i swoje potrzeby lepiej. Bazując na własnych preferencjach i znajomość swojej osoby – powinno się określić również swoje predyspozycje zawodowe. To ważne, aby praca sprawiała frajdę i przyjemność – inaczej będzie tylko żmudnym wykonywaniem obowiązków. Aby otrzymać wymarzone zatrudnienie – warto zainwestować swój czas oraz energię na to, by poznać coś nowego. Może to być na przykład nauka obsługi programu, maszyny czy kompetencja „miękka” - elastyczność, kreatywność, komunikatywność. Uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, kursach i warsztatach – można nawiązać również ciekawe znajomości, które być może przerodzą się w wieloletnie przyjaźnie!
Warsztaty i kursy – jakie są możliwości?
Uczestnictwo w kursach poprawia nasze kompetencje zawodowe, buduje w nas poczucie wartości, otwiera kolejne drzwi. To również dodatkowa motywacja do pracy - ucząc się nowych rzeczy, wychodzimy ze swojej strefy komfortu. Dzięki decydowaniu się na różnego rodzaju kursy, warsztaty czy szkolenia - zdobywamy praktyczne umiejętności, które niejednokrotnie sprzyjają awansom w firmie. Osoby niepełnosprawne, korzystające z kursów, warsztatów i szkoleń sprawdzonych fundacji – mogą liczyć na otrzymanie certyfikatu czy zaświadczenia, które staje się swego rodzaju potwierdzeniem nabycia nowej umiejętności. Nie warto pozostawać w domu i czekać aż marzenia spełnią się same – w dzisiejszych, dynamicznych czasach, gdzie całe mnóstwo osób prywatnych i instutucji wyciąga pomocną dłoń do różnych grup społecznych, warto zdecydować się na konkretne kroki ku zmianom. Ważne, by kurs czy szkolenie dopasować do swoich zainteresowań. Osoba, uwielbiająca fryzjerstwo artystyczne nie do końca odnajdzie się na kursie informatycznym, z kolei zapalony księgowy nie musi pokochać sztuki wizażu. Grunt to znalezienie swojego „ja” i podążanie za marzeniem – tak, by za kilka miesięcy móc pochwalić się realizacją ważnych dla siebie celów.