Pasja może być Twoją pracą!

„Rób to co kochasz, a już nigdy nie przepracujesz ani jednego dnia” - czy to możliwe? Jak najbardziej! Nie ma nic gorszego niż „utknięcie” w pracy, która nie przynosi radości i satysfakcji – jednak, aby dostać wymarzone zatrudnienie warto włożyć w nie nieco energii! Korzystając z możliwości odbycia kursów, szkoleń oraz warsztatów, podnosząc swoje umiejętności i rozwijająć kompetencje – znacznie łatwiej jest znaleźć pracę, spełniającą oczekiwania kandydata. Co więcej, bardzo ważne jest znalezienie swojej ścieżki kariery – i dążenie do celu! Dlaczego warto robić to co się kocha?

Spełniaj marzenia!

Badania pokazują, że osoby, które połączyły życie zawodowe z pasjami i rozwijają swoje kariery w oparciu o nie – są... szczęśliwsze! Co więcej, otrzymują większe wynagrodzenia niż osoby, które zmuszają się do swojej codziennej pracy. W wykonywaniu obowiązków zawodowych w wielu firmach, dużą rolę odgrywa stres i presja czasu – robiąc to co się lubi, nie trzeba martwić się nieistotnymi kwestiami! „Wzmacniając” CV wzmiankami o wykonanych kursach i szkoleniach – osoba zainteresowana pracą w konkretnym zawodzie, zwiększa swoje szansa na zatrudnienie w wybranej firmie!

Zwiększ satysfakcję i produktywność!

Praca w ulubionej branży sprawia nie lada przyjemność. Granicę między życiem prywatnym oraz zawodowym bardzo łatwo przekroczyć. Nie od dziś wiadomo, że samorozwój i satysfakcja jest napędzana wynagrodzeniem – jednak nie tylko wypłata odgrywa istotną wolę w codziennym wykonywaniu obowiązków! Równie ważna jest chociażby atmosfera czy dodatkowe benefity. Pracodawcy oraz pracownicy, którzy są znacznie bardziej zaangażowani w życie firmy mogą liczyć na większe ukcesy zawodowe niż osoby, które pracują od poniedziałku do piątku, czekając na koniec zmiany. Praca wymaga wielu poświęceń – niezależnie od tego czy pracuje się w mniejszej, czy większej firmy. Jej codzienne wykonywanie może przynosić uśmiech na twarzy – o ile robi się to, co się lubi!

Większa motywacja dla siebie i dla innych.

Z pewnością kiedy robimy to, co kochamy - mamy większą motywację do osiągania zamierzonych celów. Osoby, wykonujące zawód, o którym nigdy nawet nie myślały – skarżą się niejednokrotnie na somatyczne zmiany w ciele (na przykład drżenie głosu czy potliwość dłoni), a przychodząc do domu – nie chcą nawet myśleć o powrocie do biura. Nie da się ukryć – takie rozwiązanie nie jest na dłuższą metę. Dopiero wykonując satysfakcjonującą pracę, która nie sprawia nam problemu – możemy w pełni się rozwijać. Warto zadbać o swój rozwój zawodowy na każdym etapie zatrudnienia – niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynamy pracę czy też pracujemy w danej firmie kilka lat, dbajmy o poszerzanie swoich umiejętności i kompetencji (również dla samych siebie!).

Chcąc znaleźć pracę, przynoszącą radość i satysfakcję – warto zadać sobie pytanie „co lubię robić?”. Profesjonalnym doradztwem zawodowym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie – i to właśnie z nimi warto porozmawiać o swoich rozterkach. Praca może być przyjemna i owocna – o ile robimy to, co daje nam frajdę. Jeśli pracujesz w miejscu, które nie cieszy Cię tak jak powinno – rozważ przebranżowienie się, wykonując specjalistyczne szkolenia i kursy w tym zawodzie, jaki naprawdę chciałbyś / chciałabyś wykonywać.